¤ Stereotaxic Device- Stereotaxic Device / 100 Per Day Extinct ¤KK Records/Cargo 1990-1992

Ocena:
4.5

Stereotaxic Device: 1. Prostitution of the Extinct, 2. Abdolitionist, 3. Do They Feel, 4. Soman, 5. Man Made God, 6. Lost Land, 7. In Vitro Test, 8. Black Keys, 9. Dogflesh, 10. Big Head Syndrome
100 Per Day Extinct: 1. Moss, 2. Slash & Burn, 3. Caitanya, 4. BPM, 5. N-Zone, 6. Hunting the Hunted, 7. Cloud CFC, 8. 100 Per Day Extinct, 9. Dissonance, 10. Inflict, 11. Dog on Drugs (this is your)


Stereotaxic Device jest przypuszczalnie mało znanym u nas projektem, ale myślę, że czytelnikom PI nazwa ta przemknęła kiedyś przez uszy lub oczy. Posiadam dwa albumy, ale jak dotąd nie udało mi się ich zdobyć w formacie CD chociaż kasety są niezłej jakości i mam nadzieję, że kiedyś zdobędę chociaż jeden z nich. Przechodzę jednak do samej muzyki, która oscyluje gdzieś na granicy Delerium i kapitalnego albumu "Faces, Forms and Illusions'' z domieszką kobiecych wokaliz w stylu L. Gerrard odpowiednio tutaj wyważonych i nie narzucających się zbytnio. Oczywiście nie należy traktować tych porównań bardzo dosłownie, bo nie o to chodzi. Do tego należy dodać mroczną, hipnotyzującą atmosferę, która wspaniale oddziałuje na słuchacza oraz elementy starego, dobrego EBM-u okraszonego industrialnymi, wyśmienicie i nieprzewidywalnie zaprogramowanymi bębnami. Jest też kilka ambientowych plam, które doskonale urozmaicają klimat muzyki. Są to jedyne płyty jakie zostały nagrane pod tym szyldem, a których twórcą i głównym pomysłodawcą był niejaki Graham Sarah. Są to płyty naprawdę warte posłuchania i jeśli ktokolwiek będzie miał okazję do zapoznania się z tym materiałem zachęcam gorąco.

-- wolf242 [29 czerwca 2005]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.