¤ Oophoi & Louisa John Krol - I Hear the Water Dreaming ¤Prikosnovénie
2005

Ocena:
3.5

1. The Narni Owl, 2. Conversations Between a Wolf and a Firefly, 3. The Hour of Fauns, 4. Let the Nightsky Envelope Us, 5. Cavern of Dreaming Shells, 6. The Whispering Valley, 7. A Vessel for Michael


Mózg to plastelina, a mój zaczyna być lekko już poryty od ilości otaczających mnie dźwięków, jako że od jakiegoś czasu zaczynam w tle muzyki słyszeć dzwonek własnego telefonu - gorzej, że zmieniony dobre pare miesięcy temu.

Co chcę przez to powiedzieć to to, że niemiałbym nic naprzeciwko, gdyby człowiek mógł wybierać dźwięki, motywy, melodie, i słowa które wrzynają mu się w pamięć i powracają jak skurcz nogi w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Nie miałbym także nic przeciwko, jakby taki Oophoi był odpowiedzialny za dobór takowych - "I Hear the Water Dreaming" to wyróżniająca się z jego katalogu bez dna perełka spajająca tradycyjny ambient Włocha z sennym śpiewiem niejakiej Louisy John-Krol prosto z Australii. To co uważam za sedno sukcesu i popularności tego krążka, to fakt wprowadzenia do chwilami nieznośnie nudnego ambientu Oophoi trochę eterycznego życia, transmitowanego onomatopeicznymi emocjami i stagnacyjną melanholią. To życie podtrzymywane w kriogenicznych komorach, gdzie wśród lodu leżą ciała o twarzach martwej Laury Palmer, śniące o dalekich lądach i przestrzeniach. To także jeden z tych krążków na których dźwięk unosi się jak woń, otacza, i uruchamia wyobraźnię i ciszę wewnętrzną. Zmieniając swoje odcienie, ta płyta trwa wśród niezmierzonego odmętu krajobrazoburczego, a w końcowym rozliczeniu medytacyjno-eterycznym barwom. Efektowne i ciekawe, a przedzierającym się przez resztę dorobku Oophoi - życzę powodzenia.

-- eliks [9 kwietnia 2007]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.022 s.