¤ Black Tower - Nienazwany ¤Wydawnictwo Własne 2006

Ocena:
4

1. Czarny dzień, 2. Nienazwany, 3. Kara, 4. Zabija mnie, 5. Pragnę, 6. Pamięć, 7. Skazaniec, 8. Wiara, 9. Nie rozumiem życia, 10. Cierń (instrumental)


Po raz pierwszy z muzyką gliwickiej kapeli zetknąłem się na początku maja tego roku, kilkanaście dni przed imprezą "Dark Structure Festival", która odbyła się w Gliwicach właśnie. Ściągnąłem ze strony grupy utwór "Zabija mnie", który po prostu mnie zabił. Pierwszym muzycznym skojarzeniem z jakim wiązałem Black Tower jest katowicki zespół Nowy Horyzont, znany w undergrundowych kręgach na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia. A skąd takie skojarzenia? Klimat muzyki bardzo podobny, mroczne, elektroniczne detale, niski, transowy wokal i ciekawie brzmiąca, dodająca mroku gitara. Tak w skrócie można opisać to co dzieje się na płycie "Nienazwany", która została wydana w roku 2006 przez sam zespół. Słuchając tego materiału nietrudno odnieść wrażenie, że mamy tu do czynienia z bardzo sprytnym połączeniem kilku gatunków muzycznych od stylu dark-wave, poprzez klimat muzy Depeche Mode, na electro-industrialu kończąc.
Członkowie grupy bardzo umiejętnie wykorzystują elektroniczne brzmienia ocierające się o electro-EBM, wspomagane gitarowymi, ciężkimi riffami oraz świetnie zaprogramowanym automatem perkusyjnym co w połączeniu z niskim ale nieodpychającym głosem wokalisty tworzy niesamowity nastrój. Celowo nie wyróżniam żadnego utworu, ponieważ wszystkie zasługują na wysoką ocenę. Zespół już pracuje nad nowym albumem i niecerpilwością czekam na efekty tej pracy. Jeśli ktoś z czytelników PI zainteresował sie grupą Black Tower zapraszam do odwiedzenia strony internetowej gdzie można posłuchać muzyki a także poznać historię zespołu. http://www.blacktower.pl/

-- wolf242 [15 lipca 2007]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...inne recenzje Black Tower:
Black Tower - Hybryda -- wolf242 [25 grudnia 2008]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.041 s.