¤ Girls Against Boys - Venus Luxure No.1 Baby ¤Touch & Go 1993

Ocena:
51. In Like Flynn, 2. Go Be Delighted, 3. Rockets Are Red, 4. Satin Down, 5. Let Me Come Back, 6. Learned It, 7. Get Down, 8. Bullet Proof Cupid, 9. Seven Seas, 10. Billy's One Stop, 11. Bug House


Od dłuższego czasu przymierzałem się do napisania kilku słów na temat tej legendarnej, pochodzącej z Nowego Jorku grupy. Ich muzyka, to między innymi mieszanka klimatów tworzonych przez Fugazi, Joy Division czy Killing Joke. Oczywiście nie dosłownie. Ciekawostką jest rzadko spotykany zestaw dwóch gitar basowych, których bulgot przyprawia słuchacza o hipnotyczne dreszcze. Do tego dorzucamy szczyptę spreparowanych samplerów, perkusję, gitarę i wokal - wybuchowy zestaw gotowy. Do recenzji wybrałem zdaniem wielu osób najlepszy ich album, ale pozostałe też są warte uwagi. I chociaż od wydania tej płyty minęło szesnaście lat, to nie mam żadnych wątpliwości, że jest to muzyka ponadczasowa, od pierwszego taktu dosłownie owijająca się wokół słuchacza, na długo zapadająca w pamięć. W jednym z wywiadów dla pisma "Outside'' wokalista Girls Against Boys na temat granej przez nich muzyki powiedział : "Kiedy słucham naszej muzyki czuje się jakbym siedział w ciemnym klubie pełnym ludzi, ustawicznie ze sobą rozmawiających. Bezustanny trajkot - oto nasza mroczna tonacja, ciągły strumień odgłosów codzienności, dudniących w głowie pociągów." Myślę, że te słowa wystarczą do tego, aby ci którzy nie znają tej grupy sięgneli po którykolwiek z krążków i poczuli na własnej skórze stuprocentowy, transowy szum.
Niedawno grupa gościła w naszym kraju (po raz pierwszy), niestety nie mogłem być na żadnym z ich koncertów, czego bardzo żałuję, ale może jeszcze kiedyś będzie taka możliwość.

-- wolf242 [22 lutego 2009]


Girls Against Boys - Kill The Sexplayerostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.