¤ Signal - Robotron ¤Raster-Noton
2007

Ocena:
4

1. Intro (monsator), 2. Ermafa, 3. Naplafa, 4. Robotron, 5. Malimo, 6. Wismut, 7. Rawema, 8. Datasette, 9. Sporett, 10. Epirex Motor, 11. Wismut (version)


Mikro-techno, binarne bity i jajka sadzone na rozgrzanym laptopie. Dookoła sterylne środowisko, lakierowany cyborg na wysięgnikach i czterech naukowców rozszczepiających atom za pomocą zegarka z kalkulatorem. Od kiedy rzeczywistość stała się biało-srebrna, a ludzki mózg ma własne wejście USB - muzyka jest kupką danych, dopasowaną do czasów formą ultra-ambientu stworzonego z labiryntu powoli modulowanych odgłosów cyfr. Od kiedy człowiek nauczył swój komputer wydawać własne dźwięki - a nie tylko odtwarzać cudze - pękła kolejna bariera pijanej wędrówki ku szczęśliwości istnienia ludzkiego gatunku i czekającego nań obliwionu. Możemy się tego bać, możemy to pożądać, możemy próbować zawracać rzekę kijem. Ale nie musimy.

Signal to projekt trzech ojców-założycieli Raster-Noton, jednej z najlepszych labeli wydających eksperymentalną muzykę dla wiecznych intelektualistów, przyobranych w pachnące lawendową świeżością ubrania i popijających alkohol koloru barw CMYK. To zabawa w piaskownicy, gdzie ziarenka piasku układają się w struktury rytmiczne, wirują w powietrzu i wpadają niespodziewanie przez nos, gdzie kreują rzeczywistość spisaną językiem C++. Jest to wymiar fascynujący, kojący barwami i podniecający możliwościami; a jednocześnie przerażający czernią i pustką emocji, jakie wywołują u istot pamiętających zapach słodyczy za szybą lub ciepło poniemieckich aut z komputerem pokładowym. Muzyka jako dziedzina matematyki też potrafi fascynować i warto ją kontrastować z jej emocjonalnym kuzynostwem. Byle nie za często.

-- eliks [24 lipca 2009]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...inne recenzje Signal:
Signal Aout 42 - Transformation -- vigoslugbait [11 września 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.