¤ Plus Instruments - Februari-April '81 ¤Kremlin 19811. Big Man, 2. Things, 3. Freundschaft, 4. Rush Hour, 5. Cannot, 6. Vom Ertrunkenen Mädchen, 7. Between the Wars, 8. Manhattan


Projekt Plus Instruments to chyba ostatnie ślady jakie przed uformowaniem się Sonic Youth zostawił Lee Ranaldo. Jednak podobieństw brak zarówno do SY jak i do albumu "Nasmak". Płytę można podzielić na utwór pierwszy skomponowany przez Ranaldo, i resztę napisaną przez Truus de Groot. Numery od dwa do osiem, choć wyraźnie inspirowane tzw. ruchem new wave, pachną mocniej pokręconym D.A.F. z czasów "Die Kleinen & die Bosen" lecz są nieco bardziej okrzesane, a czasami po prostu niezbyt wyraziste. To zupełnie niezobowiązujące porównanie, a już bynajmniej nie zarzut plagiatorstwa.

Muszę zauważyć, że najlepszym i najbardziej komunikatywnym kawałkiem jest właśnie początkowy "Big Man". To dziwne bowiem późniejsze solowe nagrania Lee Ranaldo wykazały jego skłonność do sonicznych matactw. Tymczasem otwierający track to prosty ale jakże sugestywny sposób na wprowadzenie w rytmiczny i niespokojny pląs. Nerwową atmosferę dodatkowo nakręca zdezorientowany i przejęty wokal Truus. Spontaniczne teksty w stylu '...zabij przyszłość zanim ona zabije ciebie (...) zabij miłość zanim ona zabije ciebie (...) zabij siebie...' pary de Groot - Ranaldo, jakkolwiek naiwne, tutaj wypadają całkiem autentycznie. Klimat może nie postindustrialnego lęku ale i tak nie mam pytań.

-- Truston [29 stycznia 2010]


Big Manostatnie recenzje autora:
Alternative Control - Alternating Current -- [13 października 2010]
Autechre - Move of Ten -- [6 października 2010]
Glass, Phillip - Solo Piano -- [24 marca 2010]
Add N To (X) - Avant Hard -- [16 lutego 2010]
Julian Plenti - Is... Skyscraper -- [11 lutego 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.043 s.