¤ Paradise Lost - Host ¤EMI Electrola 1999

1. So Much Is Lost, 2. Nothing Sacred, 3. In All Honesty, 4. Harbour, 5. Ordinary Days, 6. It's too Late, 7. Permanent Solution, 8. Behind the Grey, 9. Wreck, 10. Made the Same, 11. Deep, 12. Year of the Summer, 13. Host


Ucieszyłem się na wieść o tym, że nowego Paradise Lost nie wydał Metal Mind. Jeszcze bardziej się cieszyłem jak słyszałem opinie rozwścieczonych fanów, którzy jak to zwykle bywa, uznali zespół za sprzedany na dyskoteki. To oczywiście kompletna bzdura. Odmienny styl muzyki raczej nie przysporzy im zbyt wielu nowych fanów, a tylko odbierze starych.

Jeśli chodzi o samą muzykę, to wciąż zachowała ten sam ponury, melancholijny klimat. Zmieniła się tylko forma - gitar jest mało a jeśli są, to albo przerobione, albo słabo słyszalne. Na pierwszym planie słychać syntezatory i klawiszowy podkład. Nie ma tu w zasadzie ani jednego słabego utworu. Dwa kawałki, które szczególnie przypadły mi do gustu to "Nothing Sacred" i "Year of Summer".

Szkoda tylko, że muzycy nie zajęli się samplingiem, tylko poszli na łatwiznę i skorzystali z gotowych dźwięków. Ale pewnie zmieni się to z biegiem czasu. Ta elektroniczna zmiana spowodowała, iż "Host" zaczęto porównywać do Depeche Mode. Jest w tym trochę prawdy, chociaż tutaj pozostaje zupełnie inny głos Nicka Holmesa i ciągła melancholia, towarzysząca zespołowi od początku twórczości.

Mogę jeszcze tylko dodać, że produkcja jest jak zwykle bez zarzutu, Paradise Lost znowu pokazali, że są perfekcjonistami.

-- fth [7 sierpnia 1999]ostatnie recenzje autora:
LT-NO - Global Cut -- [10 stycznia 2002]
TheMANcalledTEA - Sketchpad #1 -- [5 października 2001]
Bauhaus - Gotham -- [7 kwietnia 2000]
God's Bow - Twilight -- [13 czerwca 1999]
Fading Colours - I'm Scared of... -- [1998]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.