¤ Two Lone Swordsmen - From the Double Gone Chapel  ¤Warp Records 2004

Ocena:
3.51. Stack Up, 2. Faux, 3. Formica Fuego, 4. The Lurch, 5. Sex Beat, 6. Damp, 7. Punches & Knives, 8. The Valve, 9. Kamanda's Response, 10. Sick When We Kiss, 11. Taste of Our Flames, 12. Driving With My Gears in Reverse (only makes you move further away)


Andrew Weatherall zwykł rozprawiać się z muzyką przy pomocy broni białej - na początku ciął szabelką jako frontman The Sabres of Paradise, by później wraz z Kennethem Tenniswoodem (od kilku lat 'radioaktywnym człowiekiem') przekonać się do miecza. Ostatni pełnometrażowy pokaz fechtunku postanowiłem więc wkręcić w imadło recenzenckiego warsztatu.
Brzmienie dość surowe, jakby brudne electro wymieszane z bitami typowymi dla Two Lone Swordsmen, do tego rockowa przyprawa w postaci gitary, basu i czystego perkusyjnego brzmienia. Pięćdziesiąt trzy minuty, z połamaną elektroniką na początku, nastrojowymi jakby-balladami w środku i awangardową, synkretyczną końcówką. Całość zdecydowanie w wolnych lub średnich tempach, ożywiające przyspieszenie następuje w znakomitym coverze Sex Beat legendarnego rockowego ansamblu sprzed dwudziestu paru lat, The Gun Club. Wokal Weatheralla dobrze wpasowuje się w klimat utworu, gitarowy styl prezentowany przez Tenniswooda w wielu kawałkach na płycie osiąga tutaj apogeum pewnego kunsztu. Choć oczywiście nie może się nie podobać linia basu w Damp czy The Lurch.
Płyta na poziomie, solidna pozycja w dorobku Anglików, chociaż miejscami może wydawać się dość monotonna. Ale nie należy się tym zrażać po pierwszym przesłuchaniu - to jeden z tych tytułów, który 'rośnie w uszach', docenimy go z pewnością po paru jego wizytach w odtwarzaczu. Plusem jest na pewno szyld, pod którym została opublikowana. Bo jak wiadomo, Warp nie zwykł wydawać byle czego.

-- urai [12 stycznia 2010]ostatnie recenzje autora:
Emou - Spring Is Far to Come -- [23 stycznia 2010]
Autopsia - The Berlin Requiem -- [23 stycznia 2010]
Ochre - Lemodie -- [12 stycznia 2010]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.02 s.