¤ Melvins & Lustmord - Pigs of the Roman Empire ¤Ipecac 2004

Ocena:
3

1. III, 2. The Bloated Pope, 3. Toadi Acceleratio, 4. Pigs of the Roman Empire, 5. Pink Bat, 6. Zzzz Best, 7. Safety Third, 8. Idolatrous Apostate


Nie lubię takich płyt - dwie gwiazdy zbierają się na wspólnej sesji (choć trzeba przyznać, że zestawienie legendy mrocznego ambientu z legendą alternatywnego rocka jest co najmniej ciekawe). Przeważnie wychodzi z tego zlepek niepowiązanych ze sobą utworów, mających przedstawić 'możliwości' obu grup i będący chołubiony tylko ze względu na nazwy artystów. Tak też jest niestety tutaj - zaczyna się typowo lustmordowo, by przejść w typowo melvinsowe klimaty. "Toadi Acceleratio" to pierwszy wspólny utwór i zdecydowanie najciekawszy punkt albumu. Luźny, 'plażowy' klimat przeplata się z potworami dźwiękowymi Lustmorda, potem dochodzą też industrialne uderzenia, przeplatają się ciekawe sample... sam miód, aż szkoda, że taki krótki. Tytułowy 'potwór' (dwadzieścia dwie minuty) to niestety niewypał - patetyczne riffy plus atmosfera pana Lustmorda niezbyt przekonuje; typowy utwór do przeskakiwania. Z ciekawszych fragmentów wyróżniłbym jeszcze połączone "Zzzz Best" i "Safety Third", po prostu dobre rockowe granie z wyraźnie słyszalną ręką Lustmorda. Reszta utworów to blada mieszanina niezbyt dobrze wyartykułowanych dźwiękowo pomysłów obu grup.
Na plus płyty zaliczam doskonałe brzmienie i produkcję - perkusja idealnie dudni, nic się nie kłóci, każdy instrument i dźwięk ma swoje miejsce... słychać dobrą producencką rękę Williamsa.
Ogółem można powiedzieć, że kolaboracja ta rozczarowuje - dwa dobre i jeden bardzo dobry kawałek to nie to, czego można się było spodziewać po tak uznanych artystach. Fani obu grup nie będą zawiedzeni, ale reszcie zalecam skupienie się raczej na własnych dokonaniach obu projektów.

-- nothinger [12 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Porter Ricks - Biokinetics -- [28 lipca 2008]
Lull - Like a Slow River -- [28 lipca 2008]
Hecker, Tim - Atlas -- [22 maja 2008]
Current 93 - Sleep Has His House -- [5 maja 2008]
Plotkin, James & Mick Harris - Collapse -- [11 marca 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.026 s.