¤ Cashmore, Michael - Sleep England ¤Durtro & Jnana Records 2006

Ocena:
3

1. Twilight Empire, 2. I Killed Dusk, 3. Dream England, 4. Broken Seas, 5. If We Knew Silence, 6. The Way They're Found, 7. Passed to Snow, 8. Eight White Stars, 9. Sleep England, 10. Vernon Road, 11. Keepsake, 12. Flowers Under Snow


Mimo, iż Michael Cashmore pod szyldem Nature & Organisation wydał już dawno temu dwie płyty, najbardziej znany jest z grania w Current 93, dla którego to tworzy prawie całą muzykę. Solowa płyta nie przynosi żadnych niespodzianek (może poza jedną - nie pojawia się na niej głos Davida Tibeta ;)) - mamy tutaj garść zminimalizowanych do bólu melodii granych na gitarze, które przenoszą nas w świat melancholii, smutku i nostalgii. Trudno wyróżnić jakikolwiek utwór, cała płyta jest w zasadzie jednym strumieniem dość miejscami monotonnych dźwięków. O ile koncepcja taka nie musi wcale przeszkadzać (w końcu oparta prawie w całości na pianinie "Death in a Snow Leopard Winter" Nature & Organisation była płytą przepiękną), to brakuje tu tego czegoś, co pozwoliłoby wybaczyć wybraną drogę - mianowicie pięknych melodii. Trochę szkoda, że człowiek odpowiedzialny za tak piękne dźwięki znane z płyt Current 93 czy Nature & Organisation tutaj jakby nie błyszczy pomysłami - rzadko wykluwa się coś, co mogłoby naprawdę poruszyć. Może trochę przesadzam, ale po prostu po panu Cashmore spodziewałem się czegoś lepszego.
Płytę można traktować w dwójnasób - znawcy i miłośnicy takiej konwencji na pewno okrzykną ją bardzo dobrą, resztę na pewno do szpiku kości razić będzie hermetyczność i 'nic-się-nie-dzianie'. Dlatego też ocenę wypośrodkowałem pomiędzy dwa te punkty spojrzenia, jako że bardziej należę do pierwszej grupy, ale też spodziewałem się czegoś lepszego.

-- nothinger [12 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Porter Ricks - Biokinetics -- [28 lipca 2008]
Lull - Like a Slow River -- [28 lipca 2008]
Hecker, Tim - Atlas -- [22 maja 2008]
Current 93 - Sleep Has His House -- [5 maja 2008]
Plotkin, James & Mick Harris - Collapse -- [11 marca 2008]
  więcej...inne recenzje Cashmore, Michael:
Cashmore, Michael - Sleep England -- eliks [29 maja 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.951 s.