¤ Tiki Obmar - High School Confidential ¤Merck 2003

Ocena:
4

1. Lillypadsa, 2. Lillypadsb, 3. Blips, 4. Adolescent Blues, 5. A Bench per Couple, 6. High School Confidential, 7. Ankeney, Iowa


Tiki Obmar to amerykański zespół z Minneapolis. Trójka przyjaciół, która gra sobie zdecydowanie dla przyjemności, z braku laku, nadmiaru pozytywnych fluidów, albo z czystej próżności. To słychać bo ich to bawi, cieszy i zarazem zaspokaja twórczą potrzebę każdego z nas (poza chęcią bycia strażakiem czy pielęgniarką przychodzi czas gdy chce się być piosenkarzem, malarzem, striptizerką lub aktorką). Myślę, że to się może udzielić słuchaczom; ta radość tworzenia i zadowolenie z dobrze wymyślonej i nagranej płyty. To jest muzyka pełna emocji, pasji i świeżych pomysłów, na nieświeżą i wyrachowaną już formę rocka. Choć przecież Ameryki odkryć nie mogą, to na mnie to działa jak syntetyczna pigułka prozacu. To ma siłę, to potrafi wspaniale dopieścić, odprężyć i zaspokoić (bez damsko-męskich skojarzeń proszę).
Niby to rock, niby elektronika, niby eksperymenty. Zaprawdę (powiadam Wam) to improwizacja, gdzie miesza się minimalna, lekko eksperymentalna elektronika z rockowym instrumentarium i jazzową przestrzenią. Dzieło dopracowane jak szwajcarski zegarek marki Patek albo niemiecki system prawny (na myśl przychodzi mi jeszcze polska perfekcja w obchodzeniu prawa).
PS. Dla fanów emotroniki, avantrocka, eksperymentów. Do posłuchania dla każdego fana muzyki wszelakiej, nawet tych oczyszczających ciało i umysł jopkową wodą brzozową czy też może mineralną?

-- r@ [31 grudnia 2003]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.031 s.