¤ Go Find, The - Miami ¤Morr Music 2004

Ocena:
4

1. Over the Edge, 2. Summer Guest, 3. City Dreamer, 4. What I Want, 5. Sky Window, 6. Bleeding Heart, 7. Modern Times, 8. Party, 9. Igloo, 10. Blisters on My Thumb


Ależ pięknie ta płyta brzmi (ależ ta płyta pięknie brzmi, ależ pięknie brzmi ta płyta). Może nawet zbyt pięknie. Zbyt dosłownie. Przez to szybko może stracić swoje atrybuty i niewątpliwe walory. Być może. Być może tak się stanie już za tydzień. W tej chwili liczy się dla mnie przede wszystkim to, że wyśmienicie się tego słucha. Że jest to kojąca muzyka. Że jest spontaniczna. Że nienajgorzej skomponowane utwory nie są prostackie, acz przecież na tyle proste, że po prostu bawią. Na "Miami" nie ma za krzty awangardy, mrocznego klimatu, czeluści, piekieł, chaosu i szaleńczego rytmu. Nie ma nic co mogłoby zainteresować postindustrialnego fana, czy innego fascynata rzeczy niełatwych.
Jak zwykle bywa w takich popowych przypadkach, Dieter Sermeus balansuje na granicy banału i obciachu bardzo często. Ratuje go to, że podaje swoją muzykę w bardzo nowoczesny sposób, nie żałując elektronicznych podkładów, dziwnych dźwięków, dobrych i sugestywnych wokali.
Mam przeczucie, że to będzie niebawem naprawdę popularny zespół, który zrobi spore zamieszanie na rynku elektronicznego popu. Najciekawsze i zarazem najlepsze utwory na płycie to: "Over the Edge", "City Dreamers", "Bleeding Heart", a szczególnie "Igloo".
PS. Dla fanów synth-popu, elektroclashu, brit popu, z wyszczególnieniem Lali Puny, Air, Depeche Mode, Styrofoam, Covenant, a nawet The Smiths. Czyli ogólnie rzecz ujmując muzyka dla fanów dobrego popu bez żadnych przymiotników.

-- r@ [21 września 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.