¤ Bitstream - One Third Standard Lux ¤Modern Love 2004
www.boomkat.com

Ocena:
4

1. Radiotherapy, 2. Retreat Pod, 3. Lost Cluster, 4. Incubator - Extended, 5. Stream One, 6. Stream 2, 7. Speed of Light, 8. Madame Resonance, 9. Bionic Hand Od Dj Daddy Longlegs Pt1, 10. Bass Movements, 11. Green Beams


Bracia Steve i Dave Conner od dobrych siedmiu lat tworzą Bitstream. Wydali kilka singli, ale dopiero w tym roku pojawił się na rynku ich debiutancki album (po części składający się z już wcześniej wydanych utworów). Album zaskakująco świeży i nowoczesny, choć znajdują się na nim nagrania nawet z roku 1997. Świadczy to moim zdaniem o sporej wyobraźni autorów i osobliwości muzyki tego szkockiego projektu. Z zapartym tchem słucha się jej gdzieś do utworu ósmego. Potem jest już gorzej. Trochę zaczynają przynudzać. Mają jednak taką zaletę, że z niczego budują melodie, z bardzo dziwnych i nie pasujących do siebie dźwięków konstruują całkiem zgrabne utwory. Bitstream nadaje się także na parkiet, bo gra jednak muzykę techniczną. Posttechniczną będąc skrupulatnym (i tak nic to słowo nie mówi 99 % polskiej populacji). Najbliżej grupie jednak do minimalistycznego electro, takiego mocno progresywnego, abstrakcyjnego i ambitnego.
Podoba mi się to, że grupa długo rozwija swoje utwory, buduje napięcie, eksperymentuje, zaskakuje, a także pozwala odetchnąć "Stream One"). Zawsze jednak kompozycje są dobrze zaaranżowane, świetnie nagrane i słychać profesjonalne wykształcenie muzyczne autorów. To jest naprawdę dojrzała muzyka. Nie silą się na snobów, mało zrozumiałych dla kogokolwiek (poza nimi samymi) artystów. Nie są też parą feminizujących gayów broniących praw człowieka w Tybecie. Ale mimo to, są naprawdę dobrzy. Myślę, że fani idmu, minimalu, elektronicznego eksperymentu, a nawet industrialu powinni ją poznać. Niektórzy mogą się naprawdę zachwycić.
PS. W moim rankingu to jedna z kandydatek do miana płyty roku 2004.

-- r@ [12 października 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.009 s.