¤ Streeturchin - Native ¤Black Flames 2005

Ocena:
2

1. Blindness, 2. Fake, 3. Underground, 4. Square, 5. I dream Inside You, 6. I Don't Feel a Thing, 7. In the Morning, 8. Freedom, 9. Simple, 10. Blown Away


Przyznam się uczciwie już na początku recenzji, że nie dociera do mnie taka muzyka. Zupełnie mnie nie kręci i nie podnieca. Dwadzieścia lat temu (kto wie) mogłaby to być dla mnie płyta roku. Ale teraz? Depeche Mode, a później De/Vision i Mesh robili taką muzykę od wielu lat, do tego z większym powodzeniem.
"Native" jest zbyt prosta i zbyt melodyjna by wzbudzić dłuższe zainteresowanie. A co najgorsze: to jest pozbawione osobistego pierwiastka, inwencji, pomysłowości. Wszystko jest już zasłyszane, znane i opatentowane również przez setki naśladowców DM.
Zdecydowanie powinien ktoś inny w zespole Streeturchin śpiewać, Sebastian B. nie dość że jest bezbarwny, to jeszcze strasznie fałszuje. No i ta maniera wokalna w stylu Davida Gahana z Depeche Mode; to momentami jest nie do wytrzymania.
Jest kilka *lepszych *ciekawszych (*do wyboru) utworów. Szczególnie ciekawie/dobrze wypadają te w których nikt się wokalnie nie udziela, chociażby rodzynek "I Dream Inside You". Podobnie jak Streeturchin uważam, że Depeche Mode w latach 80-tych i 90-tych XX wieku byli w najlepszej formie. Tylko czy z tego ma wynikać, że prawie 20 lat od wydania "Black Celebration", 15 od "Violatora" i 12 od "Songs of Faith and Devotion" ma mi się podobać słaba kopia muzyki z muzeum elektronicznego popu? Jak pisałem na początku; nie dociera i nie kręci mnie taka muzyka. Dla fiksujących fanów DM gratka, innym nie polecam.
PS. Pół gwiazdki za ładny digipack.

-- r@ [5 maja 2005]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.