¤ Angina P - 8 Rooms ¤Notochord Recordings 2006
www.anginap.com

Ocena:
3.5

1. Known Issues, 2. No Time to Bleed, 3. Placemat Club, 4. Good Lady Wife, 5. My Robots, 6. Known Issues (DJ Hidden remix), 7. No Time to Bleed (Edgey remix), 8. Placemat Club (Larvae remix)


Z rzadka recenzuję epki, krótkie formaty, 30-minutowe wizytówki, płyty zazwyczaj mało mówiące o twórcach i ich talentach. Przed laty pisałem o epce projektu Nitrada - "0+", wybitnej dawce nowoczesnej elektroniki, zdecydowanie najciekawszej i najbardziej zaskakującej (może dlatego właśnie, że krótkiej), w porównaniu chociażby z późniejszym debiutem, który najłagodniej pisząc był 'nudnawy'. Takich przykładów możnaby mnożyć, a każdy z nas mógłby podawać wiele świetnych muzycznych początków i słabych kontynuacji i fatalnych zakończeń.
Angina P zasługuje na uwagę, nawet jeśli prezentuje jedynie niecałe dwadzieścia osiem minut swojej muzyki (z remiksami ponad czterdzieści pięć minut). Muzyki o tyle ciekawej, że niedokończonej, niejednoznacznej, niedopowiedzianej. To ani nie jest do końca d'n'b, to nie jest breakcore, idm, ambient, experimental czy postindustrial. To wciągająca mieszanka tych wszystkich gatunków, spójna, równa i niestety w warstwie rytmicznej zbyt jednorodna. Wszystkie pięć utworów autorstwa Anginy P (nie liczę trzech remiksów od zaprzyjaźnionych wykonawców: Semiomine (aka DJ Hidden), Edgey, Larvae) są utrzymane w podobnym rytmie, w podobnym schemacie, w podobnym (uwaga modne słowo): 'klimacie'. Na uwagę zasługuje też strona techniczna tej epki; sound, mastering, produkcja są na zaskakująco wysokim poziomie.
Echo i inspiracje Beefcake, Soure Direct, Dryft, Photek, Polar, etc. pewnie dla tych, którzy znają te grupy będą oczywiste. Echa i inspiracje to jednak nie to samo co naśladownictwo z racji nieposiadania talentu, czy kopiowanie pomysłów innych z racji nieposiadania muzycznych zdolności.
Ta młoda kobieta z Austrii ma nie tylko talent, ale także wyobraźnię, entuzjazm i młodzieńczą fantazję. Zobaczymy czy tego nie zmarnuje.
PS. Z remiksów najciekawszy i najbardziej odbiegający od oryginału jest "Placemat Club" w reinkarnacji projektu Larvae.

-- r@ [16 października 2006]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.023 s.