¤ Necessary Response - Blood Spills Not Far From the Wound ¤Out of Line 2007

Ocena:
3

1. Intro, 2. Spilling Blood, 3. Forever, 4. Vapor, 5. This Distance, 6. Tomorrow, 7. For All the Lost, 8. Dying in the Worst Way, 9. Elements, 10. Devotion


Niewiele mogę powiedzieć o drugiej (właściwie pierwszej) twarzy Daniela Graves'a a.k.a. (Daniel) Long czyli Aesthetic Perfection. Swego czasu ograniczyłem tę 'komitywę' raptem do pobieżnego osłuchania się z kawałkiem "Coward" (debiut-album "Close to Human", 2005), któren to ukazał się m.in. na koncertowym DVD "Out Of Line Festival vol 2", ponadto praktycznie w całości można go zobaczyć za pośrednictwem blogu MySpace.com.

Pierwsza refleksja, która nasuwa się właściwie w chwili rozpoczęcia sesji z "Blood Spills Not Far From the Wound" to olbrzymie podobieństwo "Spilling Blood" do wspomnianego "Coward". Być może jest to celowe zagranie, które ma przekonać do Necessary Response fanów Aesthetic Perfection, chociaż
autor zarzeka się jakoby jego nowy projekt kroczył do sławy zupełnie inną drogą. Mnie się natomiast po prostu wydaje, że Graves chciał w ten sposób stawić czoła 'syndromowi drugiej płyty', stając się dzięki temu posunięciu bohaterem pierwszego i jak mniemam jedynego aktu;-).

Zasadniczym wyróżnikiem obu szkiców muzycznych jest metoda prowadzenia linii wokalnej a właściwie fakt, że Graves na "Blood Spills Not Far From the Wound" raczy 'śpiewać'. Beznamiętnie, dość płasko, za to bezbłędnie, zgodnie z linią melodyczną, czyli zupełnie tak jak czyni to Tom Shear, czego przykładem niech będzie chociażby utrzymany w konwencji kompozycji znanych z ostatnich albumów Assemblage 23 "For All the Lost ". A propos podobieństw: "Vapour" i "Devotion" porażają iście 'spinath'owską inwencją', "Dying in the Worst Way" przypomina najbardziej nietypowy numer "Future Prophecies" (Destroid), czyli "Sir William".

Muzycznie jest to mieszanka modnych tanecznych brzmień, powstałych w rezultacie połączenia futurepopowych melodii z technoid, często dysonansowanych prostymi fortepianowymi projekcjami. Mało nowatorskie, aczkolwiek skuteczne. Zdarzają się też wyjątki. Umiarkowaną porcję break'ów przynosi np. "This Distance". Nie jest to kompozycja wybitna, aczkolwiek należy ją (w pewnym sensie) otoczyć swoistym rękawem sorbcyjnym, świadczy ona bowiem o szerokim spektrum zainteresowań muzycznych jego twórcy (przez industrial, indie, new wave, black metal, folk, gothic, rock po gansta rap), przede wszystkim jednak o próbach wniesienia czegoś więcej do swojej muzyki ponad np. dosłowność czy zamierzoną niedojrzałość muzyczną (infantylizm w sferze kultury masowej jest przecież trendy;-)).

"Blood Spills Not Far From the Wound", czyli piosenki bez konkretnego przekazu polane łagodnym elektronicznym sosem, powinny przypodobać się rozmiłowanym w twórczości Assemblage23, Spektralized, etc... - pozostali mogą sobie ją odpuścić;-).

-- vigoslugbait [30 marca 2007]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.