¤ Nebula-H - rH ¤Alfa-Matrix 2008

Ocena:
3

CD 1: 1. 69, 2. Train 2PD, 3. Prince of Darkness, 4. Freaks, 5. Hitch, 6. Birds, 7. Mask, 8. H. T-L. (feat. Propulsion), 9. Art Brut, 10. Head Off, 11. Art or Pornography (feat. Foochow); CD 2: 1. H.T.-L. (feat. Ülle Oc - seducing bitch mix), 2. PCM (featuring Psy'Aviah), 3. Hitch (featuring Kate from Trimetrick), 4. Dum Spiro Spero (featuring Ex.Es), 5. PCM (version), 6. Mrs Stuart Merrill, 7. rH 101


Nebula-H zawsze imponowało umiejętnością kreowania tanecznych perturbacji. Niejednokrotnie wszak w obozie dowodzonym przez Goedrijka powstawały kompozycje szorstkie, melodyjne, często ocierające się o tribalową psytronikę. Nie na darmo sztandarowe "Twilight Zone" na stałe wpisało się w kanon tzw. 'promocyjnych broszur'. Mika Goedrijk wespół z Deranged Psyche prezentują się po raz trzeci, tym razem w towarzystwie perkusisty z Propulsion. Noa został poproszony o przearanżowanie kilku fragmentów muzycznych. Świeżą krew słychać zatem szczególnie w poprzedzonym liturgicznym chorałem "Prince of Darkness", czy w rozbijającym się w okowach narkotycznego trip hopu "Hitch". Na ile jest to zasługa najmłodszego z Belgów doprawdy nie wiem. O tym, że wciąż słychać pokłosie Pow[d]er Pussy - innego projektu Goedrijka współtworzonego z filarem Ah Cama-Sotz, oraz (co zupełnie nie dziwi) sample rodem z prominentnej This Morn' Omina już nie wspomnę - bo zjawisko to szlachetne.

Powstała płyta kontynuująca myśl konstruktorską poprzednich albumów: spójna, dobrze wyprodukowana, bezpretensjonalna. Choć z drugiej strony względne bogactwo kompozycji ograniczonych kręgiem tanecznych rytmów nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł nieubłaganie starzejącej się 'gwardii' - szczególnie w końcowej fazie omawianej rozgrywki. Zastępy przenikliwie 'irytujących' dronów w "Head Off" dopełniają dzieła totalnego odmóżdżenia;-). Współczynnik "rH" zdecydowanie na plus - tyle że dla młodych, tanecznie niewyżytych...;-)

Powszechnie znane jest zamiłowanie 'piętnowanego' tu niemiłosiernie Goedrijka do wszelakich trylogii, ciekawym zatem czy doczekamy się kolejnej serii Nebula-H.

-- vigoslugbait [24 sierpnia 2008]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...inne recenzje Nebula-H:
Nebula-H - H -- mike [8 września 2003]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.