¤ Portion Control - Slug ¤Portion Control 2008

Ocena:
4

1. Roast, 2. Infant, 3. Global, 4. Sick Man, 5. Defend, 6. Heavyweight, 7. T4, 8. Depth Charge, 9. Unrest, 10. Paw, 11. Cosh Boy Ver2.1, 12. T5 (mono), 13. Cubicle, 14. Rogue, 15. Waste, 16. Sammy Circle, 17. Bleach


Portion Control nie zwalnia tempa. John Whybrew na łamach popularnego bloga wyjawił, iż sekret płodności duetu współtworzonego z Deanem Pavianim tkwi w możliwościach jakie dają współczesne technologie: "Robienie muzyki w oparciu o software i hardware sprawia mi teraz znacznie więcej przyjemności aniżeli dwie dekady temu". Są tego efekty.

"Slug" to płyta żywych kontrastów. Dla przykładu w pobliżu melodyjnie stonowanej, ujarzmionej leniwą sinusoidą "Depth Charge" usytuowano "Heavyweight" - perturbację opływającą w elementy brutalnej elektroniki. Kompozycje nacechowane wokalnymi popisami bezkolizyjnie ustępują miejsca instrumentalnym figurom, w których nie sposób nie dostrzec prób podjętych eksperymentów (jak choćby w otwierającym zestawienie "Roast" a także "Paw", bądź też przewrotne interwały "T4" i "T5(mono)") - i na odwrót. Klasyczny styl, z którego zapamiętano PorCon w latach 80-tych (oskrzydlony na łamach "Infant," "Defend," czy "Rogue") nie ustępuje towarzystwu inklinowanemu elementami biotycznego industrialu: "Unrest" oraz "Global". Zawiłe przejścia torują drogę ekstremalnym połaciom wyrywających się spod kontroli plam dźwięków. Dzieje się tak w przypadku "Sick Man" i "Waste". Ciekawie wypada również oszczędny w warstwie tekstowej, inkrustowany w zamian treściwym podbiciem tanecznego groove "Cubicle".

Co ważne, dbałość o produkcję oraz realizatorską konsekwencję słychać tu na każdym kroku. Miłośnicy ebeemowej ekstremy będą mieli nie lada gratkę. Z formą Johna Whybrewa i Deana Pavianiniego zupełnie jak z winem rocznik '79, choć ten sprzed trzydziestu lat też niczego sobie;-).

-- vigoslugbait [24 sierpnia 2008]ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...inne recenzje Portion Control:
Portion Control - Filthy White Guy -- vigoslugbait [20 kwietnia 2007]
Portion Control - Pure Form -- wolf242 [20 maja 2012]
Portion Control - Violently Alive -- wolf242 [30 maja 2010]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.