¤ Prayer Tree, The - The Prayer Tree ¤Hymen 2010

Ocena:
4.5

1. Tokyo, 2. Ubik, 3. New York, 4. Gone, 5. All Those Who Just Couldn't Make It, 6. Silent Stones, 7. Why Aren't We Dancing?, 8.The Golden Hour


Refleksyjny tytuł, intrygująca okładka, logo wydawcy - przede wszystkim jednak osoba kojarzonego z projektem Ab Ovo Jéróme Chassagnarda skutecznie przykuwają uwagę choćby i odrobinę zorientowanego miłośnika łączenia form konwencjonalnych w niekonwencjonalnie zróżnicowane faktury brzmień przejrzystych. The Prayer Tree to projekt jakże inny od muzyki, z którą do tej pory łączony był współprojektant wydanej nakładem Ant-Zen przed prawie czterema laty w duecie z Régisem Baillet, udanej kompozycyjnie płyty "Mouvements", czy pominiętej nieumyślnie - bo widniejącej w katalogu specjalizującej się w promowaniu zupełnie niszowych projektów stajence MEKA jako wydawnictwo zremasterowane - "Le Passage Du Temps".

W kreowaniu struktury bliższej duchowej stronie bytu pomaga mu nie rozstający się ze swoją gitarą francuski poeta i pieśniarz Guillaume Eluerd, który w drodze wyjątku odstawił na czas nagrywania tejże płyty rezonansowe pudło. Uzbroiwszy się w kilka zgrabnych przesiąkniętych refleksją tekstów, wszedł do studia, w którym czekał już zawalony setkami kilogramów grającego sprzętu i kilkunastoma pomysłami Chassagnard. Tutaj zrodziła się idea oddająca nabożny szacunek odwiecznej harmonii między naturą i techniką, ciszą i zgiełkiem, dobrem i złem. Tutaj powstała płyta, która mówi nie frustracjom wylewanym w ilościach gargantuicznych, czy też ideologiom przesiąkniętym do cna hipokryzją, głupotą i zawiścią. The Prayer Tree to projekt, którego muzykę charakteryzuje piękno prostoty ujęte w - być może - nieco skromne, acz dotykające sfer intymnych instrumentarium (niekoniecznie w pełni zelektryfikowane). U zbiegu poezji, kontemplacji i oczyszczenia. Serwuję naprzemiennie z "Heimische Gefilde" Eulberga.

-- vigoslugbait [5 stycznia 2011]
ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.