¤ Some More Crime - Fuzzysets ¤ZZO/Hyperium
1995

Ocena:
4

1. Real Thing, 2. Rehanimation, 3. Life Is Cut up, 4. Fantasy, 5. V.S.C., 6. Going to Church, 7. A1, 8. Inside Life Outside, 9. Verschwiegenheit Gegenüber Allen Außenstehenden, 10. Mal Norme, 11. Guns, 12. Wir Sind in Einem Netz Wo Wir Alle Als die Selben Gelten


Some More Crime nigdy się nie przebili ze swoją muzyką do szerszego grona odbiorców industrialu-EBM-electro. Swego czasu była to jedna z ciekawszych progresywnych niemieckich kapel. Gdzieś jednak przepadli. Najbardziej znanym ich utworem był -"Der Tod Ist Ein Meister aus Deutschland", z wierszem Heinego(?), prześladowanego swego czasu za swoje żydowskie pochodzenie. A nagranie powstało na fali wzrostu ekstremizmu faszystowskiego w latach 90-tych.

To jednak jest już zupełnie inna bajka, "Fuzzysets" to typowy przykład samplingu-recyclingu, nagrywanie różnych przemówień, wywiadów, łączenia z krótkimi utworami, o beatowo-d'n'b charakterze (to były początki). To wszystko jest opisane na okładce, kto mówi, do kogo, dlaczego, w jakim czasie. Często też co mówi. Znalazła się nawet Madonna ze swoim tekstem: "Fantasy, the safest form of sex for everyone". Dużo w tym intelektualnej zabawy ze słuchaczem, szczególnie niemieckim. Przypomina mi to Cultivated Bimbo - "Your Useful Guide to Life", bo podobna jest metoda konstrukcji utworów. Intrygująca ciekawostka. "Going to Church" jest tanecznym utworem, który jakby był mi już znany wcześniej.

PS. A propos, poszukuję jeszcze jednej płyty Some More Crime - "Code Opera", może u kogoś się plącze i chciałby się jej pozbyć?

-- r@ [6 czerwca 2001]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.