¤ One Inch of Shadow - Index of Angels ¤Malachit 2002

strona www

Ocena:
4

1. Index of Angels, 2. Fishcloud Oversundial, 3. Poeme Tristesse II


Malachit to cenny minerał koloru zielonego, który używany jest do wyrobu biżuterii. W podobny sposób należy podchodzić do płytek wydawanych pod szyldem sublabela Nefrytu. To małe, trzycalowe cacka, z okładką w formie mini-kartoników chowanych do pudełka po dyskietkach. A zawartość niejednokrotnie porażająca, jak w przypadku recenzowanego MCD One Inch of Shadow.

Projekt ten specjalizuje się w tworzeniu eterycznych, psychodelicznych piosenek zatopionych w ambientowym sosie. Mają już na koncie kilkanaście pozycji (także solo i w innych projektach), w tym uznany za jedno z objawień 2002 roku album "The Birthday of Angels and Mannequines". Ten malutki side-erek, który stoi aktualnie przede mną, zawiera trzy kompozycje uprzednio wydane jako dodatek (zaledwie dziesięć sztuk) do jednego z wcześniejszych krążków. Prezentuje nieco bardziej eksperymentalne oblicze OIOS niż na wspomnianym albumie.

Otwierająca kompozycja tytułowa ma coś z nocnego spaceru w pobliżu wody. Zapętlone buczenie i monotonna melodeklamacja mają coś z atmosfery "Astral Disaster" Coila, choć w nieco ciemniejszym, przygaszonym wydaniu. Ta kompozycja przypomina morze: raz przybliża się do słuchacza, raz od niego odpływa... Przez moment hipnotyzuje bezruchem, żeby za chwilę obmyć twarz spienioną morską wodą. Do drugiej kompozycji "Fishcloud Oversundial" zakradł się subtelny rytm, co jeszcze bardziej ukazało wielowarstwowość muzyki OIOS. Ten utwór rozpływa się w kilku kierunkach, by pod koniec wszystkie jej elementy sczepić w jedną spójną całość, prowadzącą do finału. Jest nim "Poeme Tristese II" zbudowane częściowo z dźwięków nagrania tytułowego. "Index of Angels" jest więc jak fala: najpierw odpływa, żeby na koniec powrócić z równą siłą.

-- [orwell] [10 czerwca 2005]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.