¤ Brasil - Wander Till Spring ¤Cat Sun/Nefryt 2006

Strona Brasil & the Gallowbrothers Band

Ocena:
4

1. Fool in the Autumn, 2. Satellite Song, 3. Poemonkey, 4. Ballad of Mary Ann, 5. Number One Release This Thing, 6. The Ballad of Vagabound
bonus 3''CD-R: 1. The Ballad of Spider, 2. No Man Could Ever Hear, 3. Wander Till Spring


Nie ukrywam, iż artystyczny kolektyw z Legionowa skupiony wokół wytwórni Cat Sun (w skład którego wchodzą Brasil & the Gallowbrothersband, One Inch of Shadow, Mirt, Dominic Savio i jeszcze kilka innych projektów) należy do moich faworytów na naszej 'scenie'. Wyróżnia się zarówno żelazną konsekwencją, jak i oryginalnością (łącząc w sobie wiele elementów, począwszy od post-rocka, poprzez ambient, neopsychodelię, free jazz, skończywszy na awangardzie), nie popadając w skrajny artyzm, a raczej 'artystowskość'. Wydanie "Wander Till Spring" cieszy mnie nie tylko dlatego, że zawiera znakomitą muzykę, ale też dlatego, że tym krążkiem oficyna Cat Sun wpływa na szersze wody, gdyż jest to pierwszy tłoczony CD, już nie CD-R. Miejmy nadzieję, że zostanie zauważona.

A "Wander Till Spring"? Jest to reedycja debiutanckiego materiału Brasil, który jest wynikiem improwizowanej sesji nagraniowej dokonanej przez Dominica Savio i Mirta na przełomie 2001 i 2002 roku. Jak łatwo się domyślić, nie jest to najłatwiejszy materiał w odbiorze. Wymaga sporej uwagi od słuchacza, ale jeżeli ktoś lubi leniwie sączące się dżwięki i nie zwraca uwagi na czas trwania utworu (który z reguły trwa dłużej niż dziesięć minut), odnajdzie na "Wander Till Spring" coś dla siebie.

Dla mnie największym plusem tego krążka jest niesamowicie ciepłe brzmienie, uzyskane za pomocą starych analogowych syntezatorów, rozstrojonej gitary i szaleńczej trąbki pojawiającej się w "Number One Release This Thing". Do tego warto dorzucić obłąkane monologii Dominica Savio i nerwowy puls, aby otrzymać obraz "Wander Till Spring". Może jest on jednowymiarowy, tak jak czarno-biała okładka, ale przemawia swoim własnym językim, niczym obrazy Mirta ilustrujące muzykę Brasil.

Reedycja "Wander Till Spring" jest nieco zmieniona względem oryginału. Wypadły dwa nagrania, na których miejsce doszło pół godziny wcześniej niepublikowanej muzyki. Płyta zyskała też nową okładkę wydrukowaną w formie obwoluty formatu A5 (podobnie jak inne wydawnictwa Nefrytu, który jest współwydawcą "Wander Till Spring"). Warto dodać, że ukazała się też ultralimitowana (trzydzieści pięć sztuk) edycja z bonusowym trzycalowym CD-R zawierającym dodatkowe dwadzieścia trzy minuty muzyki, pocztówkę oraz przypinkę. Zapytania o nią należy kierować pod adres: catsun@interia.pl.

-- [orwell] [19 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Brasil:
Brasil & the Gallowbrothers Band - Legionowo -- [orwell] [16 czerwca 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.