¤ Joanna - Pod Powierzchnią ¤Simple Logic 2005

Ocena:
4

1. Koniugacja, 2. Haiku 1, 3. Nocą, 4. Szepty, 5. Haiku, 6. Krrr..., 7. Haiku 3, 8. Kiedy Dziwić Się Przestanę, 9. Dzwonki, 10. Haiku 4, 11. Pod..., 12. Dym, 13. Sen, 14. Sen (insomnia remix by Moan)


Subtelny debiut autorski Joanny Kustwan-Szymczuk powinien nosić podtytuł 'feat. Maciej Szymczuk', gdyż to właśnie on jest odpowiedzialny za wszystkie podkłady instrumentalne. I na sto procent ten krążek spodoba się fanom twórczości jej męża. Podobnie jak solowe płyty Maćka, "Pod Powierzchnią" wypełnia owadzia, subtelnie tkana z pojedynczych dżwięków elektronika. Tym razem jednak nie ona jest na pierwszym planie, ale rozmarzony głos, jakby z 'nie tego świata' należący do żony Maćka. To on jest głównym daniem tego krążka. Podkłady instrumentalne to jedynie tło, często bardzo dalekie (jak np. w wieloczęściowym "Haiku"). Składają się na nie trzaski, tzw. clicki, delikatne zewy, czasem bardzo oszczędna warstwa rytmiczna. Joanna bawi się swoim głosem ("Krrr..."), ale przede wszystkim spokojnie nim kołysze. Jedyne zastrzeżenie to jego nagranie. Mam wrażenie, że gdzieś giną wysokie tony.

Jak mniemam, zadaniem krążka było wprowadzić słuchacza w trans z pogranicza jawy i snu. Udało się naprawdę bezbłędnie, gdyż od kilku miesięcy nie mogę oderwać się od jego powierzchni. Pozycja dla wszystkich lunatyków. Na koniec dodam, że poza autorskimi kompozycjami Joanny na płycie znalazł się remiks dobrze znanego czytelnikom Post Industry Moan. Dość zaskakujący jak na tego wykonawcę, zaznaczam.

-- [orwell] [24 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.004 s.