¤ Exilanation - EBM Is Not Dead ¤Codeline 2005

Ocena:
2

1. Killer Application, 2. Antiist, 3. Confusion, 4. Apocalyptica, 5. Decision (feat. God's Fusion), 6. Destiny, 7. Stronghold, 8. Ruhestoerung, 9. EBMisnotdead (a-live), 10. Inferno, 11. Spiritual Cramp - Phoenix (Exilanation remix), 12. Pandique - Human (Exilanation remix), 13. Sero Overdose - She (Exilanation remix), 14. Legacy Of Music - Reincarnation (Exilanation remix), 15. Infernosounds - Electrogirl (Exilanation remix)


Kolejna nowa grupa zza zachodniej granicy. I kolejna, której nie wróżę większego powodzenia. André Rauer zaczął tworzyć w 2001 roku, w 2003 nastąpił przełomowy moment - w "Battle of the Band 2003" magazynu Sonic Seducer zajął drugie miejsce wg czytelników i trzecie wg jury. Na album przyszedł czas dwa lata później (problemy ze znalezieniem wydawcy), poprzedzony został epką "The Matrix Is Real", do frontmana doszedł Michael Meyer.
Tytuł płyty jest bardzo obiecujący, ale niestety rozczarowuje po chwili. Bo EBM wg André to inne pojmowanie electronic body music niż u mnie. Dla mnie Exilanation to połączenie hellektro (harsh electro kiedyś;) i future-pop. Albo taka słabsza wersja Davantage i Accessory (z czasów "Jukka 2147.de"); albo 'softowy' Funker Vogt. Chłopaki nie mogą zdecydować się za bardzo co chcą grac; raz jest to coś w stylu Agonoize ("Killer Application", "Confusion"), kiedy indziej EBM-future-pop (inna sprawa, że całkiem ciekawy) jak w "Stronghold". Wniosek: obrać kierunek lżejszy, bo hellektro'wych kapel jest od liku. Nie musi to od razu być coś jak ostatnie Accessory, ale do odważnych świat należy! Mniej harszów, więcej pomysłów!

-- mike [13 marca 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.