¤ Evils Toy - Organics  ¤Infacted 2010

Ocena:
4.5

1. The Old Race (stage mix), 2. The Old Race (album version), 3. Golden Sands, 4. Pharo's Theme, 5. Sacred, 6. Dear God (X-Marks the Pedwalk remix), 7. Organics, 8. Dizzy Divination, 9. Sacrifice (Live), 10. Third World War - Dear God (live), 11. In Silence, 12. Make Up, 13. Third World War, 14. Sacred (remix), 15. Organics (slow motion mix), 16. No Life (live)


Volker Lutz powinien zakończyć - dać sobie spokój z T.O.Y. Nie wiem, czy wyda nową płytę, mało mnie to obchodzi. Wszystko co fajne czego dotyczyło tego Pana zakończyło się na "Angels Only!". Właściwie to zakończyło się na "XTC Implant", a "Illusion" i "Angels Only!" to był powolny zjazd, który nagle stał się totalną katastrofą w postaci "Silvertears", a następnie powołaniem Trademark Of Youth. To wszystko odbyło się już jednak bez drugiej połowy Evils Toy, czyli Thorstena Brendy (Oliver Taranczewski, który pojawił się na "Angels Only!" też już opuścił szeregi T.O.Y.). Póki był Thorsten, to Evils Toy cieszyło się powszechnym uznaniem wśród fanów.

Prawie trzy lata temu Infacted w ramach "Your Alltime Classixx Collection" przypomniało to, co najlepsze było u Evilsów, czyli nagrania z pierwszych trzech płyt. Wcześniej już były kompilacje "Box" (Hypnobeat, 1997) i "Evilution: The Best of Evils Toy" (Sonicstage, 2002), ale "Organics 2010" jest dużo od nich lepsze. Przede wszystkim dlatego, że umieszczono tu w całości nagrania z maxi-singli "The Old Race" i "Organics" i prawie wszystkie z "Dear God". Wszystkie te trzy utwory, to absolutna czołówka nagrań duetu, a "Organics", to można powiedzieć 'wizytówka' - szybkie electro/techno, o niesamowitym potencjale parkietowym, z rewelacyjnym wokalem. Ten utwór ma już osiemnaście lat! Z MCD "Organics" pochodzą również trzy nagrania 'live' ("Third World War" i "Dear God" połączone w jeden), które są przykładem jak na pierwszych dwóch płytach ("Human Refuse" i "Morbid Mind") Volker z Thorstenem inspirowali się Skinny Puppy. Oczywiście to nie ta liga, nie ten klimat, ale spokojnie mogli konkurować z np. X-Marks the Pedwalk, w wielu momentach będąc ciekawszą propozycją. Osobiście nawet bardziej cenię "Human Refuse" (za "Third World War", "Make Up", "No Life" i "The Test") i "Morbid Mind" (za "Dear God" i "Sacrifice" - ten drugi ukazany w rewelacyjnej wersji koncertowej, z głosem 'prawie' jak Ogre) od przez wielu uważanego za szczytowe osiągnięcie "XTC Implant". Są bardziej 'darkowe', mniej 'techno':) Wracając do "Organics 2010" - absolutną 'perełką' jest koncertowe (wcześniej nie wydane) "No Life". Jest to dla mnie utwór nr 1 w ich całej dyskografii, a tu jeszcze taka miła niespodzianka! Nie można pominąć "Sacred", który był 'tylko' dodatkowym utworem na MCD "Dear God", a jest równie dobry, refren poraża melodyjnością! Można było grać 'darkowo' i melodyjnie, nie brnąc w przeciętność i wtórność. Bo było to 'szczere'... Nie ma dziś takich grup jak Evils Toy ze swoich najlepszych lat:( Kawał dobrej muzyki, świetna nostalgiczna podróż i uświadomienie sobie jakim się jest starym:)

-- mike [8 kwietnia 2013]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
Heppner, Peter - My Heart of Stone -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Evils Toy:
Evils Toy - Angels Only! -- r@ [1998]
Evils Toy - Illusion -- r@ [1997]
Evils Toy - Silvertears -- mike [8 kwietnia 2001]
Evils Toy - Silvertears -- r@ [22 grudnia 2000]
Evils Toy - XTC Implant -- r@ [1996]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.