¤ Klutæ - Hit'n'Run ¤Alfa Matrix 2006

Ocena:
4

1. Burnout Biker, 2. Dirty Bitch, 3. We Are Sinners (we will all burn in hell), 4. Monkey Say – Monkey Do, 5. I'm a Fat Faggot in a Lether Jacket, 6. Blue Monday, 7. Please Don't Cry, 8. God Bless You, 9. No More Suffering, 10. Desert Storm 2006, 11. Fuck-a-Billy, 12. God Spoke Through a Burning Bush, 13. Hey Didn't You Destroy Me, 14. Circus of Death


Claus milczał i milczał, a jak już odzyskał na nowo wenę, to zabrał się do roboty ze zdwojoną siłą. I co ważne, nie tylko jako Leæther Strip, ale również reaktywował swój poboczny projekt Klutæ. Co pierwsze rzuca się w oczy, to mała zmiana w nazwie - już nie Klute jak to kiedyś było (były dwa Klute; jedno - Larsenowskie i drugie, bardziej znane w świecie muzycznym - d'n'b). I muzyka też się zmieniła. Poprzednie wydawnictwa (epki "Explicit" i "Excel" oraz album "Excluded") charakteryzowały się w odróżnieniu od głównego projektu znacznie ostrzejszym, gitarowym graniem. Był to swego rodzaju 'crossover', który mógł przypaść do gustu fanom np. Ministry, ale mi najbardziej przypominał dokonania innej duńskiej świetnej grupy Psychopomps. "Desert Storm", "Hey! Fuck Da' World", czy też "Tequila Slammer" to moje ulubione utwory Klute, choć całość była dla mnie zbyt monotonna, a ta 'punkowa' zadziorność nużyła.
Teraz Klutæ to inna 'bajka. Dość długa płyta, z bonusowym cd, poprzedzona epką "Sinners" może spokojnie konkurować z "After the Devastation". Stylowo? Bardzo zbliżone do Leæther Strip, choć jest bardziej old-schoolowo. Mniej gitar (z rzadka samplowane), więcej beatu. Bardzo dużo 'przebojów" ("We are Sinners", "Dirty Bitch" "Desert Storm 2006", czy też bardzo ciekawy cover New Order "Blue Monday" i parę innych), bardzo imprezowa płyta i równa. W przeciwieństwie do poprzednich nie chce się jej wyłączać po dwóch-trzech utworach. Głownie dla fanów starszych brzmień, choć nie ma żadnych symptomów, że Claus nadal żyje w latach 90-tych.

-- mike [31 lipca 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.