¤ Blame - Convergent Fields ¤Ionium Records 2011

Ocena:
3

1. Progeny, 2. Logical, 3. Konstrukteur, 4. Convergent Fields, 5. Begotten, 6. We Rise, We Fall, 7. Loader, 8. Protozoa, 9 Stasis, 10. Assembler, The Making Of, 11. We Are the Faith?, 12. Assembler, 3rd, 13. Convergent Fields // 1st Row Assembly , 14. It's Colder Than Before


Minęły cztery lata od debiutu tego serbskiego projektu. W świecie electro/EBM nic się nie zmieniło (bo niby co ma się zmienić?:), od tego czasu dziesiątki rożnych grup przewinęły się przez winampa, po czym uleciały w niepamięć, a "Water" Borisa Posaveca przykuł moją uwagę na dłużej. Podobnie ma się z drugą propozycją, tym razem dostępną całkowicie legalnie za darmo, więc zachęcam do ściągania ze strony wytwórni. Naprawdę warto, bo "Convergent Fields" to ciekawa, dość obszerna dawka solidnej elektroniki, coś z pogranicza techno/trance/future-pop. Może tych kawałków jest za dużo i na dłuższą metę płyta nuży, ale z tych czternastu wybieram zawsze sześć-siedem, czyli nawet sporo. Do czego to porównać? Trochę starego, dobrego Neuroticfish, trochę wczesnego Mind.In.A.Box.

Pierwsze dwa utwory są naprawdę bardzo dobre, taneczne, z ciekawym wokalem Borisa. "Konstruktuer" to kolejny ciekawy kawałek, z bardzo fajnym refrenem zalatującym Covenantem. Wyróżniam jeszcze typowego 'hiciora', czyli "We Rise, We Fall" (i znów kłania się Eskil i spółka; lekcja odrobiona na cztery z plusem). Od "Loader" zaczynam się pomału nudzić, Boris trochę kombinuje ze spokojniejszymi klimatami, bardziej nastawia się na atmosferę, niż na beat, z jedną różnicą: "We Are the Faith?" - future-pop pełną gębą, którego warstwy melodycznej nie powstydziliby się Harris & Jackson.
Nie ma na "Convergent Fields" 'napierdalanki', jest chwilami całkiem 'inteligentnie'. Realizacja również niezła, jak na taki 'niszowy' projekt. Do auta bardzo fajne, z tym, że do "Loader" i z "We Are the Faith?":)

-- mike [30 lipca 2011]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Blame:
Blame - Water -- mike [17 sierpnia 2008]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.