¤ haujobb. - New World March- The Remixes ¤Zweieck Recordings, 2011

Ocena:
3.5

1. Control (Xabec-remix), 2. Crossfire (Dryft-remix), 3. Let's Drop Bombs (Dupont-remix), 4. More Than Us (Continues-remix), 5. Machine Drum (alternative-remix), 6. Dead Market (Ah Cama-Sotz-remix), 7. Lost (Somatic Responses-remix), 8. Soul Reader (This Morn' Omina feat. Rosey-remix), 9. Little World (Binary Park-remix), 10. Membrane (Acretongue-remix), 11. New World March (Anklebiter-remix), 12. Echo (Incite-remix)


Był album, dobry - prawie doskonały, na który to przyszło czekać blisko dekadę. A skoro "Vertical Theory" w niedługim okresie od daty premiery doczekało się interpretacyjnej repryzy, kwestią czasu było pojawienie się krążka zawierającego remiksy "New World March".

Prawdziwą okrasą zestawienia jest otwierający je popis umiejętności Manuela Gonzalo Richtera, zamieszanego również w procesy produkcyjne "New World March". Animator projektu Xabec, kojarzony głównie ze środowiskiem około ambientowym, usposobił powzięty przez siebie na warsztat "Control" - jak na ambitnego muzyka przystało - wyjątkowo rytmicznie i wielopłaszczyznowo. Nie gorzej jest też w przypadku śrubującego areały melodyjnego electro "Little World" według Binary Park. Dzięki podrasowaniu sekcji rytmicznej wiele zyskał "Let's Drop Bombs" duetu grającego niegdyś rasowe oldschool electronic body music Dupont. Z bardzo dobrej strony pokazały się również Acretongue i Anklebiter. Pierwsze złagodziło chropowatą fakturę "Membrane" iście oniryczną poświatą, Anklebiter natomiast rozkołysał "New World March" w błogim downtempie. Bardzo przyzwoity poziom utrzymuje także Incite, nie wykraczając poza przemysłowe patterny i zautomatyzowaną linię basu.

In minus niestety należy potraktować występek Mika Goedrijka, który jakoś specjalnie się nie wykrwawił i bodaj najmniejszym nakładem sił sprowadził na samo dno tej hierarchii bardzo dobrze prezentujący się przecież na regularnym krążku "Soul Reader". I w tym miejscu rodzą się dwa pytania: czy jest to zabieg wyrachowany, który być może ma udowodnić malkontentom, że z tą gimnastyką krtani u mości Myera na ostatnich płytach wcale nie jest tak tragicznie, czy może - po prostu - nie wypadało odrzucić propozycji cenionego w środowisku tribal dance producenta z Antwerpii. I spróbujcie sobie teraz wyobrazić taką Rosey wyśpiewującą całe "New World March".... Zresztą pójdę o zakład, że nikt nie zrobiłby tego dźwięczniej i wdzięczniej od samego zainteresowanego. Zresztą jedyną kobietą, która odnalazła się w repertuarze grupy haujobb. jest Vanessa Briggs ("Less")
Sporym atutem zestawienia bez dwóch zdań jest jego usystematyzowanie: utrzymanie pierwotnego porządku, nie powielanie poszczególnych składników, oraz jego stylistyczna różnorodność. Nie będziesz w tym przypadku - szanowny słuchaczu - skazany na obcowanie z kilkoma dublującymi się schematami, nie uraczysz dekonstruowania sztuk wybijających się na tle pozostałych elementów układu. Przede wszystkim jednak nie zanudzisz się na śmierć.

-- vigoslugbait [4 stycznia 2012]
ostatnie recenzje autora:
Keluar - Pangua -- [9 grudnia 2015]
Architect • Sonic Area • Hologram_ - We Are the Alchemists -- [9 grudnia 2015]
Covenant – Last Dance -- [12 czerwca 2013]
Slave Republic - Quest for Love -- [17 lutego 2013]
Depeche Mode - Heaven -- [4 lutego 2013]
  więcej...inne recenzje haujobb.:
haujobb. - Dead Market -- vigoslugbait [20 czerwca 2011]
haujobb. - Freeze - Frame - Reality -- Shifter [1996]
haujobb. - New World March -- vigoslugbait [12 listopada 2011]
haujobb. - Ninetynine -- r@ [6 czerwca 1999]
haujobb. - Ninetynine -- blacha [1999]
haujobb. - Polarity -- r@ [5 kwietnia 2001]
haujobb. - Solutions for a Small Planet -- r@ [1996]
haujobb. - Vertical Theory -- mike [5 maja 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.024 s.