¤ Heppner, Peter - My Heart of Stone ¤Polydor 2012

Ocena:
3.5

CD 1: 1. Prologue, 2. Give Us What We Need (truth is not the key), 3. Meine Welt, 4. Deserve to Be Alone, 5. Pénombre Islandaise, 6. God Smoked, 7. Whenever I Miss You, 8. D'Antan, 9. I Won't Give Up, 10. A Love Divine, 11. Letter From Africa, 12. Au Large, 13. Noch Nicht Soweit, 14. Cry Tonight, 15. Épilogue, 16. Meine Welt (kids-edit); CD 2: 1. Girls Under Glass - Reach for the Stars, 2. Umbra Et Imago - Hörst Du Mein Rufen (version 2005), 3. Joachim Witt / Peter Heppner - Die Flut (single version), 4. Goethes Erben / Peter Heppner - Glasgarten (single version), 5. Paul van Dyk & Peter Heppner - Wir Sind Wir (radio edit), 6. miLú mit Kim Sanders & Peter Heppner - Aus Gold, 7. José Alvarez Brill / Heppner - Vielleicht?, 8. Peter Heppner feat. Moonrise - Vorbei, 9. Nena & Heppner - Haus Der 3 Sonnen (new version - radio mix), 10. Peter Heppner - Genau Entgegengesetzt, 11. Peter Heppner - Alles Klar! (lied für wettkämpfe)


Nudziarz powraca ze swoim drugim solowym albumem po czterech latach od "Solo". Nieprzeciętny wokal, facet o uznanej renomie w swoim kraju ("Leben… I Feel You" to do dziś kawałek często grany również w naszych komercyjnych stacjach) i wielka szkoda, że tak brzydko rozstali się z Markusem i nie ma już Wolfsheim. I pewnie nie będzie. Nudziarz, bo jego maniera wokalna taka już jest, a na scenie to już w ogóle tajfun z niego jest ;) Specyfika wokalu Petera taka już jest i chyba ma więcej zwolenników, niż przeciwników. Zawsze przez kolaboracje (Schiller, van Dyk), czy też nieśmiertelne "Once in a Lifetime" Peter był obecny na scenie 'pop'. Plus dla niego, że mógł sobie dzięki temu doładować konto.
Nowy album jednak nie zawojuje list. Poza wydanym już na singlu "Meine Welt" i "Give Us What We Need" brakuje 'hitów' (jeszcze niesamowite "I Won't Give Up"). Po prostu ta muzyka nie jest 'przebojowa', nie sprzeda się. A jest dobra, nastrojowa, z gatunku tych, co słucha się z kieliszkiem wina wieczorową porą. Nie jest to synth-pop, mieszają się tu różne style, ale już Wolfsheim był trudny do 'zaszufladkowania'. 'Haljajty' to: "Give Us What We Need" (refren powala!), "Meine Welt" (lepszy od "Kein Zurück", 'dadadam' niesamowicie wpada w ucho), "I Won't Give Up" (jest trochę ostrzej, ale to kawał dobrego przeboju!). Reszta płynie sobie spokojnie, pieszcząc ucho delikatnymi dźwiękami i wokalem nie do podrobienia. Mi się podoba, tradycyjnie jako odskocznia od hałasu.

W limitowanej edycji mamy drugi cd z m.in. kawałkami nagranymi z gościnnym udziałem Petera (brakuje "Leben… I Feel You), czyli "Wir Sind Wir", "Vielleicht?" i najlepszy "Die Flut" (swego czasu tez 'hit' na Vivie). Wszystko to jednak blednie przy "Alles Klar! (lied für wettkämpfe)" - podobno utwór na Euro. Cóż, my mamy "Koko Koko euro spoko", Niemcy mają "Alles Klar!", które ma tekst i nastrój 'zwycięski'. Boisko pokazało kto lepszy:)

Płyta lepsza od "Solo", prawie 'mainstream', ale z drugiej strony to za ambitne dla mas. Zawsze można jednak nagrać 'hita' z którymś z didżejów techno-trance-house.

-- mike [13 lipca 2012]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.