¤ Armageddon Dildos - 07 104 ¤Zoth Ommog 1994

Ocena:
4

1. Everyday Is Like Sunday (MonTueWedThuFriSat guitar days mix), 2. Homicidal Maniac (US video mix), 3. East West (dildo effect mix), 4. In My Mind (like a knife), 5. Z-O-D, 6. Raise Your Head, 7. Everyday Is Like Sunday (freundschaft mix), 8. Never Mind (xer / krid mix), 9. Pressure (trumpet mix), 10. Homicidal Maniac (virgin mix), 11. Everyday Is Like Sunday (come zhirinovsky mix), 12. Resist (twitch mix), 13. Frontline of Violence (dance mix), 14. Sex for Money (previously unreleased mix), 15. Resist (lard mix)


Panowie Kanka i Krause zaznaczyli swoją obecność na scenie EBM zaraz na początku lat 90-tych. Wydali wówczas dwie całkiem udane płyty - "That's Armageddon" i "Homicidal Maniac" z paroma ciekawymi utworami (zwykle wydanych również na singlach) - "East West", "Homicidal Maniac", "Resist", "Scream". Po ukazaniu się jeszcze typowo EBM-owego singla "Fear" w 1994 roku nadszedł czas "Lost". I to początek upadku Dildosów. Do brzmienia dodano gitary, co sprawiło, ze duet stał się nieudaną kopią np. Die Krupps. Z "Lost" godne uwagi są old schoolowy "Haut" i już rockowy, ale jeszcze wciągający "Unite".
Trzy lata później ukazał się "Speed" - jedna z najgorszych płyt, jakie dane mi było poznać. Śmiech na sali, zresztą r@ już kiedyś cos napisał na ten temat. I musze się z nim zgodzić w stu procentach. Jedyny "Open Up Your Eyes" jeszcze wypada jako tako, ale reszta?? Konsekwencją "Speed" była zupełnie nieudana trasa koncertowa i zawieszenie działalności do 1999 roku. Dildosi podjęli próbę powrotu na scenę EBM przez wydanie zbioru swoich największych hitów, ale w nowych aranżacjach. Wg mnie średnio to udało im się. I znów cztery lata przerwy i "Morgengrauen", który już opisałem.
I tak jeśli miałbym komuś polecić twórczość Dildosów to proponuję na początek kompilację "07 104", która zawiera to co najlepsze z pierwszego okresu działalności grupy (do 1994 roku). Mamy rewelacyjne, dziś już 'klasycznie' brzmiące "East West", "Resist", najbardziej znany przebój grupy (w dwóch wersjach) - "Homicidal Maniac", "Sex for Money", czy też dostępny wcześniej wyłącznie na składance "Body Rapture 1" - "Raise Your Head". Proste granie, którego celem jest wyłącznie poderwanie ludzi na parkiet. Złote lata EBM...
Na "07 104" są również trzy wersje cover'u Morrisey'a - "Everyday Is Like Sunday". Każda zupełnie inna od poprzedniej. I tak "MonTueWedThuFriSat guitar days mix" ma w sobie gitary, wolne tempo, aby od trzeciej minuty nabrać szybszego, z typowym podkładem dla EBM. "Freundschaft mix" to już typowy old school w stylu DAF, czy wczesnego Die Krupps. Basiki, na których dźwięk buzia mi się śmieje. "Come zhirinovsky mix" jest najbardziej zbliżony do pierwowzoru (czasem leci na MTV Classic) - lekko naiwny, wesoły, z wokalem 'na manierę' R. Smith'a, ale pozytywnie nastrajający.
Podjąłem ostatnio 'ofensywę' na pi z płytami z nurtu EBM (szczególnie old school) - tej składanki nie mogło zabraknąć. Grupa warta na pewno uwagi. Polecam parę numerów na imprezki;-)

-- mike [19 listopada 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Armageddon Dildos:
Armageddon Dildos - Morgengrauen -- mike [29 września 2003]
Armageddon Dildos - Speed -- r@ [17 lutego 1999]
Armageddon Dildos - Untergrund -- mike [10 maja 2011]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.029 s.