¤ 32Crash - Weird News From an Uncertain Future ¤Alfa Matrix 2007

Ocena:
4

CD 1: 1. Time to March On, 2. Dust & Drought, 3. Spacemen & Poets, 4. Slow Crash, 5. I Remember, 6. WWW.Hide, 7. Merlin's Gun, 8. The War of All Against All, 9. Liquid Ice, 10. Herrisons Et Porcs-Epics, 11. Plutonian Breeders, 12., Let Me Enjoy, 13. Planetarien Plant-Objects, 14. Propaganda, 15. Beware!, 16. Isomodia, 17. NTT, 18. Fast Crash, 19. A Last Shower; CD 2: 1. Anger (Tim Schuldt rmx), 2. Propaganda (machine drama mix by Nid & Sancy), 3. Dust & Drought (The Penelopes rmx), 4. Merlin's Gun (skydive mix by Helmut Kraft), 5. Isomodia (Implant rmx), 6. Lone Ranger (Punx Soundcheck rmx), 7. Spacemen & Poets (Dawid Caretta rmx), 8. Isomodia (Millimetric rmx), 9. Merlin's Gun (warrior mix by Helmut Kraft), 10. Slow Crash (Lifelike rmx), 11. Herrisons Et Porcs-Epics (32Crash rmx)


Czasami prostota potrafi zachwycić. Debiutancka płyta projektu 32Crash zawiera właśnie głównie 'prostą' muzykę. Taki EBM z klimatami osadzonymi w latach nawet 80-tych! Choć tematycznie płyta wybiega mocno w przyszłość, bo aż w rok 2107, to ten retro klimat jest wszechobecny. Prawdopodobnie płyta przeszłaby niezauważona, gdyby nie wokal Jean-Luc'a de Meyer'a, który to towarzyszy nam - fanom EBM - od ponad dwudziestu pięciu lata, a jego głębia do dziś pozostała unikalna. To wokal sprawia, że "Weird News From an Uncertain Future" jest płytą godną polecenia wszystkim fanom EBM, a maniacy spod znaku 242 powinni być bardzo zadowoleni. Utwory krótkie, w dość pokaźnej liczbie, ale też bardzo zróżnicowane, nie tylko z gatunku tanecznych - "Dust & Drought", "WWW.Hide", czy tez znane już z epki "Humanity" - "Merlin's Gun" i "Isomodia"; jak również wolniejsze kompozycje, również dające wiele pozytywnych wrażeń - np. "Slow Crash". A i tak wszystko bije "Propaganda", czyli popis wokalny Jean-Luc'a w rytmie niczym w NDW!
Mało dziś grup tak silnie czerpiących z przeszłości (pomijam tu wszystkie kapele old school EBM:), a przecież pewnie większość z nas do dziś po raz setny (albo i lepiej) słucha "Front By Front" i tęskni do tych klimatów. 32Crash nie zapiszą się w historii, ale kiedy ostatnio w świecie EBM wyszła płyta, o której tak możnaby napisać? Takie czasy, płyt wychodzi dużo, wiele słabych, czasem coś dobrego, nawet świetnego, ale dzieła ponadczasowe to rzadkość. Dlatego cieszmy się z 32Crash, bo zaliczam ich do tych 'dobrych'.
Limitowana edycja zawiera dodatkowy CD z remiksami (standard w przypadku płyt z Alfa Matrix). I tu zaskoczenie: nie ma grup powiązanych z Alfa Matrix (poza Implantem)! Więcej: nie ma grup z szeroko pojętego kręgu electro/EBM! W zamian cała masa mi nieznanych artystów ze środowisk techno/house/electro (ale nie 'electro' jakie lubię:) Moje ograniczenie i niechęć w ogromnej większości przypadków do takiej muzyki sprawiają, że przemilczę zawartość tego krążka. Poza dwoma wyjątkami, chlubnymi na całe szczęście - David Caretta i Millimetric stworzyli świetne TBM-owe remisy, które mogą dać popalić na parkiecie.

-- mike [21 stycznia 2008]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje 32Crash:
32Crash - Humanity -- mike [16 lipca 2007]
32Crash - Y2112Y -- mike [8 listopada 2011]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.