¤ Feindflug - ... Hinter Feindlichen Linien ¤Black Rain 2006

Ocena:
5

Live in Berlin / K17: 1. Intro, 2. Truppenschau, 3. Kahle Bedrohung, 4. B 66883, 5. Kalte Unschuld, 6. AK 47, 7. Größenwahn, 8. Gulag, 9. Stukas im Visier, 10. Leere Gräben, 11. Kopfschuß, 12. Menschenjagd, 13. Machtwechsel, 14. Roter Schnee, 15. Neue Sieger, 16. Sturmwalze(r); Liveclips: 1. Feindflug V.04 (live in Leipzig), 2. Glaubenskrieg (Live in Magdeburg), 3. Kopfschuß (live in Magdeburg), 4. Würdelos / In Gefangenschaft (live in Leipzig), 5. Tötungsmaschine Mensch (live in Leipzig), 6. Roter Schnee (live in Magdeburg); Bonus: 1. Truppenschau (panzer-clip), 2. Stukas im Visier (videoclip), 3. Kurzfilm 'Zonen', 4. Glaubenskrieg (live), 5. Bonus-Outtakes


Na 10-lecie istnienia Feindflug podarował swoim oddanym fanom takie oto cacko (tym bardziej oddanym i najbogatszym jeszcze większe, ale o tym na samym końcu) - świetnie wydane dvd z koncertem, wywiadem, bonusami, razem prawie trzy godziny hałasu, jaki uwielbiam.

Do dziś nie dane mi było widzieć i słyszeć Felixa i Banana podczas występu 'live', więc to wydawnictwo w jakimś stopniu rekompensuje mi to. Hm, chociaż ile z tego co grają chłopcy z Feindfluga na koncercie jest rzeczywiście 'na żywo'? Pewnie jakieś dziesięć procent, ale to się w tym momencie mniej liczy, ważniejsza jest atmosfera i show:)

DVD jest ładnie i czytelne podzielone na trzy rozdziały. Pierwszy z nich i najważniejszy to występ z 22 listopada 2005 roku w berlińskim klubie K17. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy: Feindflug na scenie to nie tylko Felix i Banane, ale pięciu dodatkowych kolesi! Razem więc mamy jednego gitarzystę, dwóch klawiszowców i aż czterech speców od instrumentów perkusyjnych. Wygląda to imponująco. Druga rzecz: koncert jest fajnie nakręcony, co chwilę zmienia się kamera, mamy możliwość obejrzenia naszych obnażonych do połowy zachodnich sąsiadów-fanów projektu, którzy lubują się we wzajemnym odpychaniu (kiedyś mnie też pogo kręciło, ale z nimi nie miałbym szans, za mały jestem dla tych 'Arnoldów';), czasami pojawia się 'rzut' z górnej kamery. Imponujące. Są wyświetlane slajdy (czołgi, żołnierze, samoloty, standard), na scenie są hełmy, działo przeciwlotnicze, podczas "Leere Gräben" odegrana jest scena przesłuchania - wojenne electro bez dwóch zdań:) I wreszcie najważniejsze: muzyka. Mamy tu przegląd najlepszych kawałków Feindfluga (brak jedynie "TSFKS" z ostatniej płyty i "Leitbild"), czyli m.in. począwszy od starych 'klasyków': "Stukas im Visier", "B 66883", "Kahle Bedrohung" i "Roter Schnee"; poprzez "Sturmwalzera" (to szczególnie "Arnoldom' podobało się, oni lubią takie 'wiejskie', biesiadne klimaty;) i "Kopfschuß" z "Hirnschlacht"; do utworów z "Volk und Armee" - moje trzy 'hiciory': "AK 47", "Gulag" i "Truppenschau". Czyli swego rodzaju 'greatest hits of Feindflug". W to wszystko czasem jest 'wrzucony' wywiad z zespołem.

Pora na bonusy: pierwsza część to dalej Feindflug w wersji koncertowej, ale tym razem jego wcześniejsza odsłona z koncertów w Magdeburgu i Lipsku. Wtedy występował z nimi jeszcze 'Pan Fasola", czyli Beam, czyli wariat na talerzach nr 1. Koleś dawał ostro czadu, wczuwał się na maksa, co w przypadku takiej muzyki może wyjść tylko na dobre.

Druga część bonusów, to panzer-klip do "Truppenschau" (klimatyczny, chłopaki jeżdżą sobie transporterem i stroją groźne miny:), klip do "Stukas im Visier" (słabszy), jeszcze jeden klip koncertowy, krótki film "Zonen" (najsłabsza część dvd, przemilczam ją), Feindflug 'po godzinach', zdjęcia itp.
I na koniec mały opis tego, co można zakupić dokładając jakieś dodatkowe 40 'ojro', czyli limitowany "Combat Pack Edition": flaga, kartka z autografami, magazynek od AK 47, dwie naklejki, naszywka, przypinka metalowa, płytka z trzema bonusowymi nagraniami; wszystko zapakowane w wojskową torbę. Wziąłbym torbę i płytkę:)

To już dla ultra-maniaków, jednak dla zwykłych maniaków "... Hinter Feindlichen Linien" jest w sam raz.

-- mike [1 października 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Feindflug:
Feindflug - ...Hinter Feindlichen Linien -- wolf242 [5 kwietnia 2010]
Feindflug - Feindflug v4.0 -- r@ [2000]
Feindflug - Hirnschlacht -- mike [18 lipca 2002]
Feindflug - Sterbehilfe -- r@ [wrzesień 2000]
Feindflug - Volk und Armee -- mike [17 listopada 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.