¤ Noise Unit - Voyeur ¤Metropolis 2005

Ocena:
4

1. Illicit Dreams, 2. Seclusion, 3. Surveillance, 4. Paranoid, 5. Liberation, 6. Strapdown, 7. Submerged, 8. Monolith / Submission


Po genialnym "Strategy of Violence" przyszedł czas na dwie nieco słabsze płyty Noise Unit. Pierwsza - "Decoder" (1995 r.) - zawierała instrumentalne granie techno/trance, które jakoś nie przypadło mi do gustu. "Drill" (1996 r.) już było lepszą płytą, ale nadal brakowało mi czegoś (agresji?), co było na "Strategy of Violence". Z drugiej strony, Noise Unit miał być side-projektem, a ulubiona przeze mnie płyta była bardzo zbliżona do dokonań Front Line Assembly. Na całe szczęście "Voyeur" przypasował mi. Jest odmienny od wszystkiego, co dotychczas Bill nagrał pod tym szyldem. Tak, Bill, bo zabrakło Rhys'a, pojawił się za to Chris Peterson (doprawdy w tych roszadach można pogubić się:), jak również w jednym kawałku Michael Balch!
Ta muzyka przypomina mi najlepsze dokonania Delerium, jak również jest klimat w stylu Synaesthesii ("Surveillance"), trochę Intermix. Tak to już jest z tymi projektami, że jest sporo nazw, a muzyka chwilami brzmi bliźniaczo do innych, niż do tych, pod którymi jest wydana.
Ambient, trip-hop, drum'n'bass - wszystko tu się miesza, ale wychodzi bardzo strawna mieszanka. Chwilami bardzo to wszystko przypomina atmosferę "Civilization", czyli jest spokojnie. Najlepsze momenty, to "Seclusion" i "Illicit Dreams". Kosmiczna atmosfera, na pewno kojąca zmysły, na pewno fani Leeb'a nie będą zawiedzeni. Wiele tu melodii bardziej przystępnych, mniej hałasu (niż na "Drill"), ale też dużo się dzieje, co chwila zmienia się nastrój. Czyli największy plus: brak monotonii. Chill-out najwyższej próby, który tak naprawdę znamy z innych, wcześniejszych płyt, ale tu został tak pieczołowicie skonstruowany, dopasowany, że pozostaje mi tylko polecić tę płytkę z czystym sumieniem.
Ciekawostki: utwór "Submerged" pojawił się (w zmienionej wersji) na płycie FLA "Epitaph"; bonusowy kawałek "Submission", to sample nadesłane przez fanów grupy, po tym jak 'Corndog' Peterson zamieścił apel na forum Minpdhaser'a.

-- mike [26 grudnia 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Noise Unit:
Noise Unit - Strategy of Violence -- mike [26 grudnia 2006]
Noise Unit - Voyeur -- vigoslugbait [12 marca 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.