¤ Spetsnaz - Deadpan ¤Out of Line 2007

Ocena:
4

CD 1: 1. Nothing But Black, 2. ManGod, 3. Faustpakt, 4. Indifference, 5. Askew, 6. (Idols) Stand Inviolate, 7. Nonplus, 8. Allegiance, 9. Hardcore Hooligans, 10. Truth, 11. Once Again, 12. Buried Alive; CD 2: 1. Dead Angle, 2. Regardless, 3. She Went…, 4. Freedom, 5. Dead By Midnight, 6. Dead Angle (live), 7. Allegiance (live), 8. Hardcore Hooligans (live), 9. Dead Angle (remixed by U.S.A.)


Od kilkunastu dni 'męczę' ostatnią płytę Spetsnaza. Pontus i Stefan najpierw rozeszli się, później zeszli, miał być koncert w Poznaniu, "Totalitär" jakoś nigdy w moim rankingu nie dorównał "Grand Design", a ostatnia epka "Hardcore Hooligans" była raczej słabsza od wcześniejszych dokonań. Na dokładkę mój kolega - wielki fan old school EBM, odkrywca nowych grup, jednym słowem ebmaniac;) - powiedział, że nowy Spetsnaz to żadna rewelacja!

I miał racje. I gdybym tę reckę pisał po jednym, dwóch przesłuchaniach, to pojawiłaby się smutna minka, słowo 'niestety'. Ja jednak "Deadpan" wciąż słucham i podoba mi się coraz bardziej. Z tą różnicą, że na tę chwilę, to jednak najsłabsza dotychczas płyta Szwedów. Bez tej agresji, a przynajmniej ze znacznym jej spadkiem. Spetsnaz złagodniał. Zaczął eksperymentować. Czasami z pozytywnym skutkiem ("Allegiance", gdzie 'czysty' wokal Pontusa brzmi rewelacyjnie!), czasami z negatywnym ("Dead By Midnight" - Spetsnaz i ballada? to niestety nie jest żart…). Żartem (ale całkiem udanym) jeszcze można określić utwór "She Went…" , ale to pewnie skutki wspólnej trasy z And One. Nadal to parę wspaniałych utworów dla ciała i duszy - "Faustpakt", "Askew", "Nonplus", "Dead Angle". Z jednej strony chciałbym jednak całej płyty podobnej do "Grand Design", czyli klona Nitzer Ebb, z drugiej strony cieszy mnie, że panowie rozwijają się. Tak, rozwijać się i grać EBM to trudne zdanie, które nie wszyscy mogą zaakceptować. Ja po wielu przemyśleniach i wahaniach jestem 'za'.

-- mike [26 grudnia 2007]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Spetsnaz:
Spetsnaz - Degenerate Ones -- mike [5 grudnia 2005]
Spetsnaz - Grand Design -- r@ [1 lipca 2003]
Spetsnaz - Grand Design -- mike [15 września 2003]
Spetsnaz - Perfect Body -- mike [16 listopada 2004]
Spetsnaz - Totalitär -- mike [24 kwietnia 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.